Prekių katalogas

Pūkinės antklodės - kada jos tinkamos naudojimui?

 • Pūkinės antklodės - kada jos tinkamos naudojimui?

       Daugelis galvoja, jog pūkinės antklodės yra tinkamos naudoti tik žiemą. Mano, kad jos per daug šiltos vasarai ar pavasariui. Bet ar tikrai? 

       ☑️ Kuo daugiau pūkų. Pradėkime nuo to, jog kuo daugiau pūkų antklodėje, tuo ji lengvesnė, malonesnė naudojant ir žinoma - kokybiškesnė. Pūkai yra švelnus ir minkšti - atvirkščiai nei kietos plunksnos. Todėl užsiklojus tokia antklode, nejaučiame diskomforto. Tačiau bent dalis plunksnų į antklodę yra dedamos tam, kad ji išlaikytų savo standumą ir tokiu būdu ilgiau tarnautų. 90% pūkų ir 10% plunksnų yra tiesiog tobulas variantas.

       ☑️ Svorio reikšmė. Dauguma vis dar mano, kad pūkinės antklodės yra tinkamos tik šaltąjam sezonui. Šiuos žodžius į mūsų gyvenimą atnešė seneliai, kurių laikais būtent taip ir buvo. Tuo metu pūkinės antklodės būdavo sunkios, itin šiltos ir būtinai storos. Žmonėms pradėjus gyventi šilčiau, dažnam atsiradus galimybei reguliuoti šildymą savo namuose, keitėsi ir antklodės. Jos, kaip ir daugybė dalykų gyvenime, PRISITAIKĖ. Taigi, "atsikratė" savo storo ir sunkaus įvaizdžio ir tapo plonesnės. Dabar galite rasti antklodes nuo 0.5 kg svorio (tai būtų pleduko storio) iki 1.7 kg svorio. Pagal jų svorį, galime suprasti apie šilumos lygį. 0.5 kg antklodė yra skirta vasarai, 1.7 kg - žiemai. O štai 1 kg sverianti antklodė yra universali ir skirta visiems metų laikams.

       ☑️ Žąsų ir ančių plunksnos - kuo skiriasi? Skirtumas iš tiesų nėra labai didelis. Jei antklodė būtų pagaminta vien (ar beveik vien) iš plunksnų, nežymų skirtumą gal ir pajaustumėme. Nes žąsų plunksnos yra kiek labiau pūkuotos/puresnes nei ančių. Tačiau, kaip ir kalbėjome aukščiau, verčiau RINKTIS PŪKUS, o ne plunksnas. Tad skirtumo didelio šiame variante nepajusite.

       ☑️ Kodėl žąsų pūkų/plunksnų antklodės bei pagalvės tuomet brangesnės nei ančių? Iš tiesų dėl paties paukščio. Žąsys elegantiškiau atrodo, dėl to žmonėms patinka labiau. Tad žąsų pūkinės antklodės laikomos PRABANGOS preke. Tačiau miegant didelio skirtumo nepajusite. Be abejo, lyginant to pačio svorio ir procentaliai to pačio plunksnų/pūkų kiekio antklodes bei pagalves. 

   

  Su šypsena,

  Saulės Patalynė komanda