Prekių katalogas

Populiariausių antklodžių TOP-3

 • Populiariausių antklodžių TOP-3

   Antklodžių pasirinkimas yra tikrai nemažas, tad kartais sunku išsirinkti labiausiai sau tinkamą ir įsigyti tokią, kuri tikrai atitiktų visus poreikius. Taigi, pasiaiškinkime, kuo skiriasi populiariausios antklodės viena nuo kitos?

   

  Antklodžių pasirinkimas yra tikrai nemažas, tad kartais sunku išsirinkti labiausiai sau tinkamą ir įsigyti tokią, kuri tikrai atitiktų visus poreikius. Taigi, pasiaiškinkime, kuo skiriasi populiariausios (šilko pluošto, vilnos pluošto ir poliesterio pluošto) antklodės viena nuo kitos?


  Šilkinės antklodės


  Tai pačios populiariausios antklodės tiek vasaros, tiek žiemos metu. Antklodės su natūraliu šilko užpildu yra labai vertinamos visame pasaulyje. Jos iš kitų išsiskiria tuo, kad šilkas karštuoju metų laikotarpiu yra linkęs vėsinti, o šaltuoju periodu – šildyti. Maža to, šilkas puikiai sugeria drėgmę, tačiau pats išlieka sausas. Sugeria panašiai kaip vilnos pluoštas, bet stipriau už liną ir net du kartus daugiau nei medvilnė.

  Jas SaulesPatalyne.lt parduotuvėje rasite skirtingų išmatavimų bei skirtingo storio. Kitaip sakant, populiariausio išmatavimo 200x220cm iš natūralaus Mulberry šilko antklodė gali sverti 0,5 kg, 1 kg ir 2 kg. Mažiausiai sverianti antklodė 0,5 kg yra plonyte (panašaus storio kaip pledas), tad labiausiai tinkama vasarai. Sekantis svoris 1 kg – ji yra dvigubai sunkesnė, tad dvigubai ir storesnė nei pastaroji. Ją labiau yra linkę įsigyti žmonės, mėgstantys šaltuoju metų sezonu miegoti vėsiau, o šiltuoju atvirkščiai – šilčiau. Paskutinioji 2 kg antklodė yra dvigubai sunkesnė, tad dvigubai ir storesnė už 1 kg. Ją paprastai renkasi pakankamai šiltai mėgstantys miegoti. Populiariausia ji būna šaltuoju metų laiku.

  Natūralaus šilko antklodes galite rinktis tiek Lietuvos, tiek šilko gimtinės Kinijos gamintojų. Pagrindinis skirtumas yra tas, jog lietuvių gamintojai siūlo šilko antklodes, kurių sudėtyje taip pat yra ir poliesterio audinio (20%), o štai Kinijos gamintojai leidžia sau pagaminti 100% natūralaus šilko sudėties antklodes. Kai kurie žmonės kiek nepatikimai žiūri į kinų gamybos prekes, tačiau reikia vertinti ne pagal šalį, bet pagal kokybę. O kokybė šių šilkinių antklodžių yra tikrai puiki. Ne veltui žmonės jas renkasi vis dažniau ir dažniau.

  Universali antklodė su natūralaus Mulberry šilko užpilduAntklodė su šilko užpilduAntklodė su šilko ir poliesterio užpildu

  Vilnonės antklodės


  Antrąją vietą pagal populiarumą užima vilnos pluošto antklodės. Pagrindinis aspektas, pagal kurį renkamės jas yra vilnos rūšis – kupranugario vilna arba avies vilna. Tad kuo gi jos skiriasi?

  Kupranugario vilna. Kupranugario vilna yra laikoma viena prabangiausių vilnos rūšių. Ši vilnos rūšis yra lengva, švelni ir minkšta. Dėl nedidelio kupranugarių skaičiaus ir kupranugarių vilnos išteklių stygiaus, ji yra laikoma išskirtinai natūraliu pluoštu ir naudojama tekstilės pramonėje kaip labai prabangi medžiaga.

  Kupranugario vilnos perdirbimas į galutinį pagamintą variantą yra sudėtingas procesas, reikalaujantis laiko ir meistriškumo. Kupranugario vilną rankomis renka kupranugarių piemenys, šukuodami gyvūnus pavasarinio kailio keitimo metu. Per dieną iš vieno gyvulio įmanoma iššukuoti tik 200g vilnos. Po to, kupranugario vilna pereina į kitas apdirbimo stadijas – rūšiavimą, valymą, pešimą, verpimą, audimą ar mezgimą prieš jai tampant jaukia šilta antklode, kuria galėsite mėgautis daugelį metų.

  Kupranugario vilna yra lengvesnė ir tvirtesnė už kitas vilnos rūšis – ji yra beveik du kartus lengvesnė nei avies. Jau nuo seno pastebėta, jog atsigulus ant kupranugario kailio, žmogus nusiramina ir geriau miega. Taigi – ir geriau pailsi. Dėl to jis tampa energingesnis ir žvalesnis. Miegodami po tokia antklode tikrai neprakaituosite. Kupranugario vilna itin pralaidi orui. Ji sušildys, kai šalta, ir neleis sukaisti, kai karšta, todėl puikiai tiks netgi vasarai. Kupranugario vilna išgaunama iš ypatingai švelnios ir minkštos kupranugario pavilnės. Ji yra lengva, švelni ir minkšta, todėl ji, kaip kašmyras, yra laikoma geriausiu natūraliu pluoštu.
  Visos išvardintos savybės užtikrina gaminių ilgaamžiškumą, didesnį poveikį sveikatai, gaminiai ilgai išlieka švarūs, yra labai švelnūs ir minkšti.

   

  Avių vilna. Antklodės iš avies vilnos yra dviejų rūšių – standartinės, kai antklodės paviršius yra pagamintas iš natūralios medvilnės ir pūkuotos, su pūkuotu avies vilnos pluoštu. Taip pat galima pasirinkti iš skalbiamos skalbimo mašinoje avių vilnos antklodės ir valomos valykloje/vėdinamos lauke.
  Standi natūralios avies vilnos antklodė, puikiai priglunda prie kūno, leidžia patogiai ir komfortabiliai miegoti. Šis pluoštas pasižymi gera šilumos izoliacija ir oro laidumu, todėl antklodės iš vilnos audinio ar su jos užpildu tinkamos naudoti tiek žiemą, tiek vasarą.
  Gaminiai iš vilnos audinių puikiai tinka žmonėms, norintiems jausti švelnų natūralios vilnos prisilietimą, kuris teigiamai veikia odą, sąnarius, gerina kraujotaką, turi kitų nuo seno žinomų teigiamų savybių.
  Vilna geba sugerti didelį vandens garų kiekį – iki 33% savo pačios svorio, nesukeldama drėgmės pojūčio. Šis pluoštas dėl jos unikalių drėgmės ir šilumos laidumo ir sugėrimo savybių gali sukurti ypatingai gerą mikroklimatą lovoje miego metu.
  Tačiau verta žinoti, kad gaminiai su avies vilnos užpildu ir iš vilnos audinio turi silpnesnį ar stipresnį specifinį natūralios vilnos kvapą. Jei vilnos kvapas atrodo per stiprus, tokį gaminį patariame vėdinti sausoje aplinkoje.

  Universali rankų darbo su vilnos užpildu antklodėŽieminė antklodė su kupranugario vilnos užpilduAvių vilnos antklodė

  Poliesterio antklodės


  Ir trečioji vieta atitenka poliesterio antklodėms. Pačios populiariausios yra pagamintos su Aloe Vera alavijų ekstraktų. Dar gilioje senovėje egiptiečiai žinojo apie alijošiaus poveikį ir naudojo jį kaip vaistą žaizdų gydymui ir kosmetikai. Šiais laikais alijošius naudojamas ir patalynės gamyboje.

  Audinys impregnuotas alijošiaus ekstraktais:

  • gaivina ir drėkina odą
  • stiprina organizmo atsparumą neigiamam išoriniam poveikiui, tokiam kaip infekcijos ir stresas
  • teigiamai veikia žmogaus imuninę sistemą
  • pagerina savijautą

  Populiarumo taip pat nestnga ir 4 metų laikų antklodėms iš poliesterio pluošto. Jas gaminant naudojamas tuščiaviduris silikonizuotas (Hollow Conjugate Siliconized) poliesterio pluoštas (ne „sinteponą“). Kiekvienas tokio pluošto plaukelis yra tuščiaviduris, dėl to jis laidus orui („kvėpuoja“) ir sugeria drėgmę. Šios savybės artimos natūraliems pluoštams. Pluošto plaukeliai padengti silikono sluoksniu, kuris atsparus netgi virinimui ir suteikia pluoštui slidumo bei elastingumo ir purumo. Gaminių su poliesterinio pluošto užpildu priežiūra yra viena lengviausių ir paprasčiausių, juos galima skalbti skalbyklėje režimu, nurodytu gaminio etiketėje. Antklodė sudaryta iš dviejų antklodžių (300 g/m2+200 g/m2), kurios susegamos spaudėmis - pagal reikiamą šilumos kiekį galite jas bet kada susegti arba atskirti.

  Antklodės sąvybės:

  • lengva ir minkšta
  • higieniška
  • tinka alergiškiems žmonėms
  • lengva priežiūra

  4 metų laikų antklodė susegta spaudėmisUniversali antklodė Antklodė