Prekių katalogas

Nuo kada VAIKUI leisti patalynę rinktis pačiam?

 • Nuo kada VAIKUI leisti patalynę rinktis pačiam?

   Papasakosiu istoriją iš asmeninio gyvenimo. Apie savo Moniką (2 m.) ir Mantą (4 m.)

  Kaip ir kiekviena mama, kai jie dar buvo kūdikėliai, rinkausi sau gražiausias patalynės spalvas. Derančias prie interjero, gana neutralias. Bet ateina toks amžius, kai vaikas jau turi savo nuomonę. 

   

       Asmeniškai aš nuo pat mažų dienų skatinau juos abu išmokti pasakyti savo nuomonę ir rinktis. Pradėjom nuo paprastų dalykų - šiandien raudona ar žalia lėkštė.

       O dabar vieną ar kitą knygelę skaitom. Jie pasirinkdavo. Bet visada tik iš dviejų variantų, kad ir man pačiai tas jų pasirinkimas netaptų vargu.

       Mantas pradėjo reikšti savo nuomonę apie tekstilę apytiksliai nuo 3 metų. Tuomet jau atsirado jo mėgstami animacinių filmukų herojai, vienos spalvos jam tapo gražesnės už kitas. 

       Tada ir baigėsi mano patalynės spalvų derinimas prie interjero. Prasidėjo Šunyčių patrulių, Makvynų, kitų mašinyčių era.

       Monika dar visai neseniai tapo didžiulė rožinės spalvos ir pūstų sijonų gerbėja. Ji dar neturi savo mėgstamų herojų. Todėl dabar rožinė patalynė su drambliukais yra jos mėgstamiausia. Antroje vietoje karaliauja avytės.

       Taip, nemeluosiu, aš mieliau rinkčiausi neutralius, minimalistinio stiliaus ir prie interjero derančius raštus. Bet kaip spindi mano vaikų akys kai aš kiekvieną sekmadienį jiems pervelku patalynę į vis kitą!

       Naudoju tokį nedidelį triuką! Kuomet turėjom po 2 skirtingus patalynės komplektus, kas savaitę pakeitus vieną dizainą kitu, labai didelės laimės nebuvo.

       Bet 3 skirtingi - kažkokiu stebuklingu būdu suteikia be galo daug džiaugsmo. Todėl Šunyčiai patruliai, su kuriais miegojo vos prieš 3 savaites, būna jau pamiršti ir tampa kaip nauji.

       Tad, manau, jog patalynę vaikui reikia leisti rinktis pačiam nuo tada, kai jis to nori. Juk vaikai auga, jie gyvenime turi išmokti pasakyti savo nuomonę, pasirinkti. O mes visada galim patarti arba duoti pasirinkti iš dviejų, mums bent kiek priimtinesnių variantų.

   

  *naudotos nuotraukos yra iš asmeninio archyvo, kopijuoti draudžiama

  Saulės Patalynė vadovė, Dovilė Kiseliovienė