Prekių katalogas

Miego ritmas: 8 valandos miego – nebėra rekomenduojama norma?

 • Miego ritmas: 8 valandos miego – nebėra rekomenduojama norma?

       Daugybę metų esame girdėję vieną ir tą patį – žmogaus gerai savijautai reikalingos 8-ios valandos miego per parą. Tai buvo teigiama kaip neginčijama tiesa, įrodyta tyrimais. Tačiau dabar Kinijos ir Jungtinės Karalystės mokslininkai teigia kitaip. 

       Naujausi tyrimai buvo atlikti kiek kitokiu „kampu“. Šį kartą mokslininkai vertino ne visus, o konkrečiai vyresnio amžiaus žmones ir jų poreikius. Konkrečiau tai būtų nuo 38 iki 73 metų asmenys.

       Išanalizavę beveik 500 000 dalyvių buvo išsiaiškinta, kad optimali poilsio trukmė tokio amžiaus žmonėms yra būtent 7-ios valandos miego. O perteklinis – taip pat kaip ir nepakankamas – miegas kenkia sveikatai, psichinei būklei.

       Tyrime dalyvavę asmenys atsakė į klausimus apie savo miego įpročius, apie sveikatą bei psichinę būklę. Jie atliko užduotis, leidžiančias nustatyti jų dėmesio išlaikymą, susikaupimą, atmintį, problemų sprendimo įgūdžius ir pan. O tiems, kurie miegodavo po 7-ias valandas per parą sekdavosi geriausiai.

       Tačiau labai svarbus yra ir pastovumas. Miego ritmas turi būti vienodas ir nesikeičiantis. Taip sakant, vieną naktį išmiegotas 4-ias valandas, kitą naktį nebus įmanoma konpensuoti miegant 10 valandų.
    

   

  Su šypsena,

  Saulės Patalynė