Prekių katalogas

Kuo skiriasi ančių ir žąsų pūkų-plunksnų pagalvės?

 • Kuo skiriasi ančių ir žąsų pūkų-plunksnų pagalvės?

   Šis klausimas pūkinės patalynės gerbėjams iškyla ne taip jau ir retai. Imama svarstyti, kurią verčiau pasirinkti ir kodėl jų kainos taip skiriasi? Taigi išsiaiškinime, kuri vertesnė mūsų dėmėsio – ančių ar žąsų pūkų-plunksnų pagalvė?

  Plunksnų ir pūkų užpildas

  Pagrindinis dalykas, į ką turėtumėme atsižvelgti renkantis vieną iš jų yra sudėtis, t.y., kokį procentą pūkų ir plunksnų sudaro pats pagalvės užpildas. Labiausiai lietuvių pamėgtos šio tipo pagalvės yra dviejų Lietuvos gamintojų – tai Comco ir Merkys.

  Pūkai pagalvei suteikia lengvumo ir pimkštumo pojūtį, o plunksnos yra tvirtos ir standžios. Tad kuo daugiau pagalvės užpildo sudaro pūkai – tuo pagalvė minkštesnė. Ir atvirkščiai – kuo daugiau užpildo sudaro plunksnos, tuo pagalvė kietesnė.

  Viena populiariausių žąsų plunksnų/pūkų pagalvė yra pagaminta iš 85% plunksnų ir 15% pūkų. Tai reiškia, jog padėjus galvą ant pagalvės ji “neįsmigs” giliai, tačiau bus pakankamai minkšta ir komfortabili. 

  Ančių plunksnų pagalvė yra pagaminta iš 100% ančių plunksnų, vadinasi tai tiesiog tobulas pasirinkimas kiekvienam, mėgstančiam po galva jausti tvirtą ir pakankamai kietą pagrindą.

  O štai trečiasis universalus variantas yra Trijų skyrių žąsų-ančių pūkų-plunksnų pagalvė. Viršutinis ir apatinis sluoksniai pagaminti iš 90% žąsų pūkų ir 10% plunksnų. O vidurinis sluoksnis iš 15% ančių pūkų ir 85% plunksnų. Tai reiškia, jog abi pagalvės pusės yra minkštos bei purios, tačiau viduje yra tvirtas plunksnų sluoksnis, neleidžiantis pūkams “susisukti” į vieną vietą ir padedantis pagalvę išlaikyti nepakiturios formos itin ilgą laiką.

   Paskutinis, bet ne prasčiausias yra kai kurių lietuvių jau seniai pamėgto Merkys gamintojo variantas – tai Pagalvė su pūkų ir plunksnų užpildu, kurią sudaro 15% žąsų pūkų ir 85% plunksnų derinys. Savo sudėtimi ji yra panaši į pirmąją, tačiau pagrindinis skirtumas yra jos aukštis. Šios pagalvės svoris yra didesnis – vadinasi ir užpildo kiekis pagalvėje yra didesnis. Tiesa, jis nėra itin pastebimas, tačiau mėgstantieji miegoti pasidėję galvą ant aukštesnių pagalvių, skirtumą tikrai pajus.

  Skirtumas tarp ančių ir žąsų plunksnų-pūkų

  Ogi jis nėra toks didelis, koks kai kuriems gali atrodyti. Pagrindinis skirtumas – tai kitoks paukščio tipas. Vienoje rankoje laikant žąsų plunsnų-pūkų pagalvę, o kitoje identiško užpildo kiekio ančių plunksnų-pūkų pagalvę, jokio skirtumo net nepastebėsite. Paguldžius galvą ant vienos ir kitos, pajusite tokį patį jausmą. Ir net bandydami pauostyti, skirtumo tarp dviejų pagalvių neaptiksite. 

  Bet visgi, kodėl žąsų plunksnų-pūkų pagalvės yra brangesnės? Atsakymas gana paprastas – žąsys nuo seno laikomos aukštesnės klasės paukščiais nei antys. Jos simbolizuoja prabangą ir laikomos ypatingesnėmis. Dėl šios priežąsties žąsų pūkai bei plunksnos yra brangesni, tad tai atsispindi ir pačioje pagalvės kainoje.

  Sėkmės renkantis vieną iš keleto skirtingo tipo plunksnų-pūkų pagalvių ir tikimės, jog ši pagalba pravers kiekvienam!