Prekių katalogas

Kraitelis kūdikiui – kokią patalynę geriausia rinktis?

 • Kraitelis kūdikiui – kokią patalynę geriausia rinktis?

  Ką tik gimę kūdikiai per parą miega kone 20 valandų, tad jų miegas turi būti ne tik saldus, bet ir kokybiškas. Tad pasvarstykime, kokia patalynė yra pati tinkamiausia?

  Laukiant kol mažasis angelėlis pagaliau išvys pasaulį, vis svarstome - kokį kraitelį būtiniausių daiktų reikia būti paruošus? Kokius daiktus privalome turėti dar prieš vaikeliui gimstant?

  Ogi viena ir itin svarbi kraitelio dalis yra patalynė. Juk ką tik gimę kūdikiai per parą miega kone 20 valandų, tad jų miegas turi būti ne tik saldus, bet ir kokybiškas. Tad pasvarstykime, kokia patalynė yra būtiniausia:

  1) Antklodė ir pagalvė. Standartinė ir populiariausia yra 100x135cm dydžio antklodėle ir 40x60cm pagalvėlė. Tai yra dažniausiai pasirenkami patalynės kūdikiui standartai, kadangi tokio dydžio pataliukai tinkami yra ne tik kūdikiui, bet ir vaikui net iki 4 metų. Tačiau patartina turėti bent du rinkinukus. Patys populiariausi šiltuoju metų periodu yra natūralios medvilnės antkloės ir pagalvės rinkinukas. O štai šaltuoju sezonu - skalbimo mašinoje skalbiamos natūralios vilnos antklodės ir pagalvės rinkinukas. Kadangi audiniai yra natūralių pluoštų, patalynė pralaidi orui ir vaikas miegodamas neprakaituoja.

  Antklodės ir pagalvės vaikams

  2) Patalynės komplektai. Patalynės užvalkalai antklodei bei pagalvei ir paklodė čiužinukui yra taip pat be galo svarbūs. Juk antklodes bei pagalves būtina apvilkti, o paklodę ant čiužinuko aptempti paklode su guma, arba tiesiog paprastai patiesti - kiekvieno pasirinkimas individualus. Patys populiariausi antklodės bei pagalvės užvalkalai yra 100x135cm ir 40x60cm - būtent tokių dydžių, kuriems tiktų anksčiau išvardinti antklodžių bei pagalvių rinkinukai.

  Patalynės užvalkalų siūlomas spalvingumas tiesiog stebina - gausybė skirtingų dizainų, žėrinčių tiek pastelinėm, tiek ryškiom spalvom. Vieni renkasi skandinaviško subtilaus stiliaus pastelinius užvalkalus, kiti labiau linksta link ryškių, vaiko dėmesį sutelkiančių ryškių spalvų, o tretieji ieško su vaiko (jau vyresnio, apytiksliai nuo 2 metukų) mėgstamų personažų atvaizdais.

  Taip pat svarbi yra paklodė - ją galima pasirinkti su guma arba be jos. Su guma paklodes patariamia rinktis pagamintas iš aukštos kokybės medvilnės (satinas, drobė, trikotažas), o štai be gumos paklodės tinkamos yra iš medvilninio satino ir drobės audinių. Trikotažinės yra per daug tamprios, kad išlaikytų pradinę tvirtą formą (trikotažinės turėtų būti su guma). Mažas kūdikėlis paprastai miega su sauskelnėmis, tad "avarijų" retai kada pasitaiko. Tačiau vyresniam, ypač siekiant atpratinti nuo sauskelnių, vaikui patartina rinktis neperšlampančias paklodes. Jos padės apsaugoti čiužinuką nesugadintą, o skystį sulaikys viduje. Pasirinkus kokybišką neperšlampančią paklodę, skystis (trumpai tariant sysiukas) paklodėje išsiskaidys, todėl vaikui nereikės likusią nakties dalį miegoti balutėje.

  Patalynė vaikams

  3) Pledas. Dar viena srabi kraitelio dalis yra pledukas. Juk mažai judančiam ir daug gulinčiam vaikui yra gana vėsu ir pledukas itin reikalingas. Šaltuoju metų laiku ar net vėsesnėmis vasaros dienomis siūlome rinktis vilnonius arba medvilninius pledukus. Vasarą populiariausi būna bambukiniai bei medvilniniai, turinys nedideles skylutes ir mažiau sulaikantys šilumą. Jie tinkami tiek pridengti ir apsaugoti vaikelį nuo kaitrių saulės spindulių siekiant jo per daug neperkaitinti, tiek apgobti vežimėlio šonus, norint sulaikyti šviesos patekimą į vidų.

  Pledai kudikiams vaikams

  Tad štai, kuo būtinai turite pasirūpinti laukdami mažylio. Kad jo miegas taptų saldus ir ramus nuo pirmųjų gyvenimo dienų.