Prekių katalogas

Kas yra satinas patalynei?

 • Kas yra satinas patalynei?

  Satininiai užvalkalai suteikia ne tik vizualinę prabangą, bet ir yra malonūs liesti. Jie puikiai prisitaiko prie kūno temperatūros, todėl suteikia patogią ir šiltą miego aplinką. Be to, satinas pasižymi savo ilgaamžiškumu, todėl užvalkalai tarnauja ilgą laiką. 

  Kas yra satinas?

  Satinas – tai specialus pynimo būdas, kuomet audinys audžiamas įstrižai. Žmonės, patalynę perkantys gana retai, gali „paslysti“ ties aprašymu, kuriame nurodytas satinas. Dažnai klaidingai manoma, kad satinas yra audinys ir nekreipiama dėmesio, iš kokio pluošto šis satinas išaustas.

  Satino audiniai gali būti sintetiniai, mikropluošto bei medvilnės pynimo. Galbūt skaitant pavadinimus skirtumas neatrodo itin reikšmingas, tačiau liečiant audinį ir ypač miegant po juo, jaučiamas itin stipriai.


  Sintetinis, mikropluošto ir medvilnės satinas – kuo skiriasi?

  Sintetinis satino audinys yra kietas, slidus ir šiugžda it prastos kokybės plastikas. Mikropluošto satinas yra švelnesnis, dažnai padengtas pūkeliu, tačiau itin nepralaidus orui, tad nakties metu sukelia prakaitavimą.

  Ir tobuliausias variantas – satinas iš medvilnės. Medvilnė yra natūralus audinys, kuris puikiai praleidžia orą, miego metu suteikia odai galimybę kvėpuoti ir neprakaituoti. Jis ilgaamžiškesnis už kitus audinius, todėl puikiai atrodo ir po daugelio skalbimų.


  Satinas, Mako satinas ir Premium satinas – kuo jie skiriasi?

  Pagrindinis šių audinių skirtumas yra audinio tankis, kuris paprastai matuojamas TC ( ang. Thread Count) rodikliu. Atkreipkite dėmesį – šiuo metu lyginame tik iš 100% medvilnės pagamintus satininio pynimo audinius.

  Satino patalynės audinių tankis paprastai būna apie 200 TC, Mako satino patalynės audinių apie 300 TC, Premium satino patalynės 300 TC ir daugiau. Kuo tankesnis audinys, tuo jis yra tvirtesnis ir ilgaamžiškesnis.

  Kaip pavyzdys palyginimui, drobės patalynės, kuri taip pat pagaminta iš 100% medvilnės, tankis TC yra mažesnis už šiuos visus išvardintus variantus. Drobinio pynimo audinys taip pat nėra toks švelnus ir blizgus, kaip satininio verpimo.

   

  Satino patalynės priežiūra

  Satino audinio patalynę reikia skalbti 30 – 40 laipsnių vandens temperatūroje ir geriausia - pasirenkant programą, skirtą patalynei. Džiovinti taip pat galima, tačiau rekomenduojama džiovyklėje ir vėl pasirenkant programą, skirtą būtent patalynei.

  Šios skalbimo taisyklės leis kokybiška patalyne džiaugtis ilgai ir smagiai. Saulės Patalynė linki kokybiško miego!