Prekių katalogas

Kaip išsirinkti patalynę?

 • Kaip išsirinkti patalynę?

  Tai yra vienas pagrindinių klausimų, siekiant suteikti jaukumo net tik dažniausiai lankomuose namų kampeliuose, bet ir miegamajame. Tad aptarkime tris pagrindinius dalykus, kuriuos kiekvienas tiesiog privalo žinoti renkantis patalynę. 

  Patalynės audinys

  Vienas svarbiausių aspektų renkantis patalynę yra audinys. Kuo natūralesnis audinys, tuo geriau nešiojasi, yra kokybiškesnis bei tarnauja ilgiau. Tad vienareikšmiškai siūlome satiną (100% medvilnė), drobę (100% medvilnė) bei liną.

  Satino audinys yra labai švelnus, malonus liečiant ir silpnai blizgus. Jis rūšiuojamas į standartinį bei prabangų PREMIUM klasės satiną. Pagrindinis skirtumas tarp jų yra audimo būdas. PREMIUM satino audiniai gaminami iš labai plonų siūlų, kurie audžiami itin tankiai, siekiant išgauti jį tvirtą. Tai leidžia audiniui būti plonam, dar minkštesiam, tačiau kartu ir tvirtam. PREMIUM satino audinio gamyba yra sudėtingesnė, jį ne tik pagaminti užtrunka ilgiau, bet ir kainuoja brangiau. Tai sąlygoja abiejų audinių kainos skirtumą.

  Drobės audinys yra pakankamai storas, tvirtas bei, kaip ir satinas, pagamintas iš natūralaus pluošto. Iš pirmo žvilgsnio patalynės komplektas iš šio audinio atrodo kiek šiurkštokas, tačiau vos po pirmojo skalbimo jis tampa minkšas ir malonus.

  Trečioji, tačiau ne ką puikesnė yra lino audinio patalynė. Tai natūralus gaminys, kuris iš dalies simbolizuoja mūsų šalį bei jos tradicijas. Lino gaminiai jau daugybę metų vertinami tiek Lietuvoje, tiek kitose pasaulio šalyse, tad pasirinkus lino patalynę, tikrai nesigailėsite.

   

  Patalynės išmatavimai

  Nusprendus įsigyti antklodę, pagalvę bei patalynės komplektą vienu metu, pasirinkti dydžius labai paprasta. Tarkime, jeigu perkate antklodę, kurios dydis 200x220cm, pasirinkto patalynės komplekto užvalkalas taip pat turėtų būti tokio pačio dydžio. Jeigu perkate pagalvę, kurios dydis 50x70cm, užvalkaliukai pagalvėms patalynės komplekte analogiškai turi būti vienodo dydžio. Taip lova atrodys tvarkinga ir bus paruošta kokybiškam miegui.

  Tačiau ką daryti jei nusprendėte įsigyti pagalves, antklodes ar patalynės komplektus ne vienu metu, o dydžių tiksliai nepamenate? Ogi tai paprasta – tereikia paimti ir išmatuoti. Antklodės bei pagalvės dydžiai turi atitikti pasirinktų užvalkalų dydžius. O jeigu dydžiai nestandartiniai ir sau tinkamų pasirinkimo variantų nerandate, kuo puikiausiai galite kreiptis į Saulės Patalynės komandą, kuri padės ir pagamins patalynę pagal kiekvieno individualius išmatavimus.

   

  Patalynės priežiūra

  Ir dar vienas svarbus pastebėjimas, kurio kai kurie visai nesureikšmina – o visgi reikėtų - yra patalynės priežiūros instrukcija. Ši instrukcija yra pateikiama prie kiekvieno tekstilės gaminio, tad patalynė nėra išimtis. Rekomenduojame skalbti bei prižiūrėti gaminius būtent taip, kaip nurodyta. Tai leis patalynei išsaugoti nepakitusias spalvas bei neprarasti pradinės išvaizdos.