Prekių katalogas

Kaip išrinkti patalynę vaikui?

 • Kaip išrinkti patalynę vaikui?

       Kad vaikai yra mūsų gyvenimo džiaugsmai, patvirtins kiekviena mama. Net ta, kuri su mažu vaiku daug laiko praleisdama namie labai pavargsta (aišku, svarbu, kad kas nors bent pusvalanduką leistų pailsėti ar tiesiog pagulėti karštoje vonioje). 

       Mažų vaikų odelė yra plonesnė ir jautresnė nei suaugusiųjų, todėl dažnai jiems perkame geresnės kokybės drabužėius nei patys sau. Norime, kad audiniai, kurie liečiasi prie mažo kūnelio, jo nedegintų, nesukeltų alergijos.

       Patalynė taip pat yra būtent tas audinys, kuris tiesiogiai liečiasi su vaiko oda. Visą naktį, o mažesni ir dieną, miega galvą padėję ant pagalvių ir užsikloję antklodėmis - taip praleidžiama ne tokia jau ir maža paros dalis. Todėl rinktis patalynę vaikams reikia atsakingai.

       ✅ Medvilnė. Nenorėdami sudirginti ir taip jautrios vaiko odos, būtinai rinkitės natūralius audinius. Tai gali būti drobės ar satino audinys (audinio apdirbimo būdai, apie kuriuos pakalbesime vėliau), tačiau jie būtinai turi būti pagaminti iš 100% medvilnės.

       ✅ Jei audinyje yra bent dalis sintetinio pluošto (poliesterio, mikropluosto, akrilo), vaiko oda gali rausti, pradėt alergizuoti. Kodėl?

       O štai todėl, kad sintetiniai audiniai nepraleidžia oro. Šiluma kaupiasi po antklode, oda "nekvepuoja", tad pradeda prakaituoti. Suprakaitavusi oda miego metu vartantis ima trintis į audinį ir atsiranda paraudimai, kartais gali prasidėti net ilgai besitęsianti alergija, kurią vėliau teks gydyti.

       Tad patalynę visada rinkitės atsakingai. Be abejo, ne tik vaikams, bet ir sau patiems. 

   

  Su šypsena,

  Saulės Patalynė komanda