Prekių katalogas

Kaip atsirado šilkas?

 • Kaip atsirado šilkas?

   Ar žinai, kad pirmieji natūralų šilką Kinijoje pradėjo gaminti dar prieš 5-8 tūkst.metų? Pasak legendos manoma, kad jis buvo pradėtas gaminti imperatoriaus Huang Ti valdymo laikais - apie 2640 m.pr.Kr. 

   

       Pasakojama, kad idėja kilo tuomet kai jo žmonai Hsi Ling Shi gurkšnojant arbatą šalia šilkmedžio, į puodelį įkrito kokonas, kuris staiga išsivyniojo į nuostabią giją. Susižavėjusi atradimu imperatorienė liepė tarnams išvynioti gijas nuo visų kokonų ir išausti iš jų audinį. Manoma, kad štai čia ir buvo atrastas švelnus bei malonus prisilietimams šilko audinys.  

       Pradžioje šilkas Kinijoje buvo naudojamas tik imperatorių drabužiams siųti. Tačiau po truputį šis audinys paplito ir kituose Azijos regionuose. Tarptautinei prekybai klestint, šilkas buvo nugabentas į Indiją, Europą, Šiaurės Afriką. Prekyba šilku tapo tokia populiari, kad pagrindinis prekeivių kelias tarp Azijos ir Europos pavadintas „Šilko keliu“.

       Šilko gamybos paslaptis, norint išsaugoti monopoliją, Kinijoje buvo saugoma ilgai. Už jos atskleidimą, šilkverpių sėklų ar šilkverpių vikšrų kontrabandą buvo baudžiama net mirtimi. Tačiau kai kinai 200 m. pr. Kr. paslaptį atsivežė į Korėją, ją sužinojo ir Indija. Tuomet V a. šilkas buvo audžiamas jau keliose pasaulio šalyse. O XVIII a. jis pradėtas gaminti ir Vakarų Europoje. Nors kinams savo paslapties išsaugoti nepavyko, Kinija vis vien laikoma šilko tėvyne.

    

  Linkėjimus siunčia,

  Saulės Patalynės komanda