Prekių katalogas

Kada vaikui reikalinga aukštesnė pagalvė?

 • Kada vaikui reikalinga aukštesnė pagalvė?

       Apie 2 metų vaiko pečiai jau yra pakankamai platūs, kad galima būtų miegoti ant vaikiškos pagalvės. 

       Miegas ant nugaros. Jei vaikas labiausiai megsta miegoti ant nugaros, rinkitės 4-5 cm aukščio pagalvę. Tinkamiausia yra vidutinio kietumo, skirta būtent vaikams. Miegant su minkšta jam bus gana sunku kvėpuoti kai ji įdubs.

       Miegas ant šono. Jei vaikas labiausiai mėgsta miegoti ant šono, jam tinkamiausia yra 5-6 cm pagalvė. Ji taip pat turi būti vidutinio kietumo, pagaminta konkrečiai vaikams.

       Miegas ant pilvo. Tai yra pavojinga, nes 2 metų vaikas dar gali nemokėti taisyklingai pasukti galvos, kad galėtų laisvai kvėpuoti. Tačiau nuo šios miego pozos galima - ir bent tokiame amžiuje reikėtų - atpratinti.

   

       Kaip atpratinti? Migdykite vaiką su dviem pižamos viršutinėm dalim. Ant pirmosios priklijuokite/prisiūkite vatos ar audinio skiautes. Ne plonas, o tokias, kad vaikas atsigulęs ant pilvo jaustųsi nekomfortabiliai. Ant viršaus uždėkite antrąją, kad visas šis "gėris" miego metu nenukristų. Atprasti nuo miego pozos ant pilvo paprastai vaikui pavyksta per 2 savaites.

       Jei pastebėjot, kad vaikas miego metu po pagalve pakiša ranką, vadinasi jam jau nėra patogu ir metas ieškoti aukštesnės pagalvės.

       Ar pagalvė vaikui vis dar tinkama, patikrinkite kartą per metus.

   

       SVARBU. Mokinkit vaikus miego metu ant pagalvės padėti tik galvą. Jei miegame ant pagalvės paguldę ir pečius, jie palinkę "užspaudžia" kvėpavimo takus ir tampa sunkiau įkvėpti oro.

   

  Su šypsena,

  Saulės Patalynė