Prekių katalogas

Ar gali lovos užtiesalas "susiburbuliuoti"?

Ar gali lovos užtiesalas "susiburbuliuoti"?

     Ar yra tekę susidurti su lovos užtiesalu, ant kurio netikėtai atsirado mažų "burbuliukų"? Juos lengvai galime pašalinti tam skirtais prietaisais, tačiau, kodėl taip įvyksta?

 

     Poliesterio audinio gaminiai - nesvarbu ar iš jo gaminami drabužiai, ar patalynė - kai juos dėvima, ant jų sėdima ar gulima - visada su laiku paprastai atsiranda nedideli "burbuliukai".

     Tačiau kodėl tik iš poliesterio (arba poliesterio ir šiek tiek kito audinio "mišinio") tuomet yra gaminami lovos užtiesalai? Todėl, kad lovatiesės turi būti standžios, tvirtos ir gana storos. Audžiant lovos užtiesalus vien iš medvilnės ar kitų natūralių pluoštų, beveik neįmanoma išgauti šių lovos užtiesalui būdingų savybių. Tarkime, jei lovos užtiesalas bus išaustas tik iš medvilnės, jis bus minkštas, lengvas - panašiai kaip paprastas pledukas.

     Dar vienas svarbus dalykas, kad lovos užtiesalas pagal paskirtį paprastai yra skirtas lovai užkloti, bet ne ant jo sėdėti ar gulėti. Nemažai kas ant jų guli, žaidžia su vaikais ir užsiima kita veikla. Bet tai, siekiant daiktą išlaikyti kokybiškai atrodantį ilgai, nėra teisinga.

     Todėl dėl trinties gali atsirasti burbuliukų. Ir tai nereiškia, kad audinys nekokybiškas. Jis paprasčiausiai naudojamas ne pagal paskirtį. Juokaujant galima palyginti, kad tai tas pats kas su dulkių siurbliu mes bandytumėme tvarkingai nupjauti žolę.

 

Gražios dienos linki

Saulės Patalynė komanda