Prekių katalogas

7 produktai, padedantys geriau miegoti

7 produktai, padedantys geriau miegoti


Dėl nuolatinio skubėjimo ir streso dažnai nukenčia mūsų miegas, o kartu su juo silpnėja imuninė sistema. Tad apžvelkime kelis produktus, kurie padės ne tik geriau jaustis, bet ir miegoti nakties metu.

 

1. Žalios spalvos daržovės

Maisto papildus „Unbeelievable Health“ padėjusi kurti dietologė Susan Alexander teigė, kad patiriantiems miego sunkumus žmonėms puikiai padeda daug magnio turintys produktai.

Magnis padeda atpalaiduoti raumenis ir mintis. O tokie produktai kaip žalios spalvos daržovės, pilno grūdo kruopos, pupelės, špinatai, avokadai, liesi pieno produktai turi labai daug magnio savyje.

 

2. Ankštiniai augalai

Į mitybos racioną įtraukus ankštines daržoves, tokias kaip žirniai, pupelės, lęšiai, avinžirniai - stipriai sumažėja potraukis saldumynams, kuris stimuliuodamas organizmą itin kenkia miego kokybei.

 

3. Riešutai

Dar vieni atpalaiduojantys produktai yra riešutai. Ypač tokie riešutai kaip migdolai, graikiniai – yra puikus miegą reguliuojančio hormono melatonino šaltinis.

 

4. Riebi žuvis

Didžiausia riebios žuvies nauda yra ta, kad ji mažina infarkto, širdies ligų riziką. Riebi žuvis savyje turi ne tik D vitamino, B grupės vitaminų, omega-3 riebiųjų rugščių, bet pakankamai sodrų skonį. Tad ją valgant naudojama mažiau padažų, kuriuose būna daug cukraus. Cukrus trikdo miegą.

 

5. Kalakutiena

Kalakutiena turi didelį kiekį amino rūgšties. O animo rūgštį organizmas naudoja kaip medžiagą, padedančią gaminti daugiau melatonino - miego hormono.

 

6. Vyšnios

Dar vienas maisto produktas, turintis daug miego hormono melatonino yra vyšnios. Atlikti tyrimai įrodė, jog žmonės, prieš miegą gerdami vyšnių sultis, pagerino savo miego kokybę ir miegodavo ilgiau nei tie, kurie jų negėrė. Tyrimas buvo atliktas su šviežiai spaustomis, nepripildytomis cukraus vyšnių sultimis.

 

7. Žolelių arbata

Kad žolelių arbata prieš miegą ramina esame girdėję tikriausiai visi. Tad dar kartą noriu tai priminti. Labiausiai atpalaiduojanti arbata yra ramunėlių

 

 

Saldžių sapnų linki

Saulės Patalynė