Prekių katalogas

4 juoko naudos vaiko sveikatai

 • 4 juoko naudos vaiko sveikatai

       Juokas ir šypsena veide siunčia pozityvius signalus smegenims. Tad juokiantis pradingsta nerimo jausmas, organizmas skatinamas pasveikti, atsikratyti baimių. Be abejo, ši taisyklė galioja tiek vaikams, tiek suaugusiems. Bet šiandien pakalbėkime apie vaikus. 


   Juoko nauda sveikatai tokia:

  • Mažina skausmą. Buvo atliktas tyrimas, kuomet vaikai turėjo panardinti rankas į ledinį vandelį ir kuo ilgiau jas ten išlaikyti. Pirmojo bandymo metu vaikai jas tiesiog laikė. Antrojo bandymo metu panardinę rankas stebėjo juokingus vaizdo įrašus. Ir būtent antrojo bandymo metu sugebėjo ilgiau rankų neištraukti. Buvo padaryta išvada, kad nuotaikinga ir teigiama aplinka gali sumažinti fizinį skausmą.

   

  • Stiprina imuninetą. Moksliniais tyrimais buvo įrodyta, kad juokas stiprina žmogaus imuninę sistemą, t.y. juokiantis daugėja imuninių ląstelių. Tyrimo metu buvo pasirinktas toks gan keistokas metodas – pacientams po oda buvo suleista alerginę reakciją iššaukiančios medžiagos. Pusė pacientų po to žiūrėjo orų prognozes, o kita pusė linksmą Čarlio Čaplino filmą „Naujieji laikai“. Praėjus 80 minučių, vertinant rezulatus, paaiškėjo, kad komediją žiūrėjusiems žmonėms alerginis bėrimas sumažėjo, o orų prognozės tam jokios įtakos neturėjo.

   

  • Mažina stresą. Užslopintas pyktis, nusivylimas, įtama, stresas slepia daug ligų. Tačiau specialistų teigimu, juokas pažadina pozityvumą ir padeda įveikti neigiamas emocijas. Juokiantis veido raumenys perduoda organizmui impulsus, kurie pozityviai veikia smegenų ir nervų sistemas bei tokiu būdu šalima įtampą.

   

  • Suteikia energijos. Juokiantis išsiplėčia kraujagyslės ir pagerėja kraujotaka. Juoko metu iškvėpiamo oro srautas pagreitėja net 10 kartų, o dėl gilaus kvėpavimo plaučiuose ir kraujyje padaugėja deguonies. Tokiu metu kūno organai yra geriau aprūpinami deguonimi, kraju, o žmogus tampa energingesnis.

   

       Taigi juokimės mes, juokinkime vaikus ir būkime ne tik laimingesni, bet ir sveikesni.

   

  Su šypsena,

  Saulės Patalynės kolektyvas

  - Batai berniukams  Batai mergaitėms