Prekių katalogas

30-mečių įpročiai nulemia tikimybę patirti infarktą ateityje

  • 30-mečių įpročiai nulemia tikimybę patirti infarktą ateityje

         Pagal statistiką, pirmąjį infarktą moterys patiria 72-jų, o vyrai 65-erių metų. Tad net 20 metų trukęs mokslinis tyrimas pagaliau atskleidė, kokie mūsų įpročiai lemia širdies funkcijas ir skatina patirti infarktą. 


         1. Nutukimas. Su amžiumi medžiagų apykaita vis mažėja. O nuo 50-ies metų ji būna sumažėjusi net 30 proc. Paprastai vyresni žmonės juda mažiau, o jei darbas yra sėdimas – tai dar aktualiau ir nutukimas tampa dar dažnesnis reiškinys. Nuolatos kiekvienam žmogui yra rekomenduojama sportuoti, o vyresniame amžiuje kuo daugiau judėti ir būti gryname ore tuo labiau.

         2. Arterijų standėjimas. Jaunesniame amžiuje mūsų kraujagyslės būna elastingos, tačiau vyresniame jos standėja. Tai gali įtakoti spaudimą organizme, cholesterolio kaupimąsi.

         3. Aukštas kraujo spaudimas. Normalus kraujo spaudimas būtėtų būti 140 ir 90, o idealus 120-130 ir 80. Visada turime jį stebėti ir pajutus, kad kyla problemų kreiptis į medikus ir tinkamai koreguoti.

         4. Širdies ritmo sutrikimai. Širdies ritmo sutrikimas, nereguliarus jos plakimas ir prieširdžių virpėjimas – tai yra didžiulė insulto priežąstis vyresniame amžiuje. Atsiradus tokioms problemoms reikia nedelsi ir kreiptis pas kardiologus, kad išspręstumėte šiuos sutrikimus.

         5. Prastas miegas. Širdžiai labai kenkia miego sutrikimai, neišsimiegojimas. Todėl turime stebėti, kiek laiko miegame. Prieš miegą rekomenduojama pasivaigščioti gryname ore, o valandą iki jo nenaudoti jokių elektros prietaisų. Taip pat 3 valandas iki miego siūloma nevalgyti ir nevartoti skysčių.

     

    Saulės Patalynė