Prekių katalogas

Šilkinės antklodės - kaip jos gaminamos? 

 

Šilkinės antklodės     Ar žinai, kad reikia 10 kg šilko kokonų, kad būtų pagaminta 1 kg antklodė? O šilke esanti medžiaga – sericinas - turi gydomąjį poveikį sudirgusiai ir alergiškai odai?

Šilko burbuolės

     Šilko gijas gamina šilkverpiai, valgydami šilkmedžio lapus. Juos šilkverpiai suverpia į kokoną, kurį vėliau išskridę palieka. Tuomet šilko kokonai apdorojami verdančiu vandeniu arba karšto oro garais. Beje, šis kokonas yra sudarytas net iš maždaug 1,5 km ilgio atskirų šilko siūlų.

     Kokybiški anklodžių gaminami rankomis. Paprastai keturios moterys ar vyrai suima išdžiovintą šilko žaliavą už kampų ir ištempia iki norimos anklodės dydžio. Taip klojama sluoksnis ant sluoksnio, kol pasiekiamas norimas storis.

     Pavyzdžiui anklodei, kuri sveria apie 1 kg, reikia 48 plonyčių sluoksnių. Toks sluoksniuojamas užpildas dėvint „nesukris į gumulus“, todėl anklodės impilas keliose vietose tik prikabinamas prie šilko užpildo. Ir nenorint jo "dirginti", nėra dygsniuojamos.

     Šilko antklodės paprastrai dygsniuojamos tik tuomet, kada šilko žaliava ištempiama specialia mašina. Šilko sluoksniai dedami vienas ant kito iki reikiamo svorio ir tuomet persiuvami, kad tvirtai laikytųsi. Tokių antklodžių kaina rinkoje yra žemesnė.

Šilko gamyba

     Turėdami šilko antklodes bei pagalves nepamirškite, kad šilkas yra mikroorganizmams atsparus audinys, todėl labai higieniškas. Iš šilko pagamintų antklodžių ar pagalvių nereikia plauti. Užtenka gerai išvėdinti 2 kartus per metus. Tačiau alergiškiems žmonėms rekomenduojama gerokai dažniau – net 2 kartus per mėnesį.

     Plauti šiltu vandeniu galima nebent išsitepusias vietas, nes nuo vandens šilko audinys praranda savo minkštumą ir švelnumą.

     Beje, dar senovės Kinijoje, kuri laikoma šilko tevyne, buvo pabrėžiama, kad šilko audiniai yra puikiai tinkami žmonėms, kenčiantiems dėl reumatizmo, pragulų bei medžiagų apykaitos sutrikimų

  

 

 

Su šypsena,

Saulės Patalynė komanda

Nuo kada vaikai prisimena savo sapnus - ar žinojai?

      Dėl dar nepilnai išsivysčiusių vaikų smegenų ir gyvenimo patirties stokos jie nesapnuoja taip, kaip sapnoja vyresni vaikai ir suaugusieji. 

Vaiko "nelaimės" lovoje - kokią patalynę rinktis?

     Vieni vaikai ant puoduko pradeda daryti savo reikalus anksčiau, kiti vėliau. Vieniems sekasi miego metu ar ryte nubėgti iki puoduko laiku, kitiems „nelaimės“ nutinka dar būnant lovoje.

 

     Tad kokią patalynę naudoti? 

8 nemigos paslaptys: Išmok užmigti greičiau

     Jei manot, kad nemigos problemas galima išspręsti tik vaistais, klystate. Yra dar 8 puikūs būdai, kurie nemigos problemas padės išspręsti natūraliai. Taigi, pasižiūrėkim, kokio šios 8 paslaptys. 

PAPLŪDIMYJE – RANKŠLUOSČIAI ar GULTAI?

     Užsienio kurortų paplūdimiuose paprastai nuolat matome gultus. Prie baseinų – gultai, paplūdimiuose – gultai.  

Paklodė SU GUMA - kaip pasirinkti?

     Renkantis paklodę be gumos, atrodo viskas kaip ir paprasta. Pasirenkam ją kiek didesnę nei mūsų pačių lova ir tiek. 

Egipto medvilnė - kuo ji geresnė už kitas?

     Egipto medvilnė skiriasi nuo standartinės medvilnės, kurią sutinkame savo gyvenime. Tad labai trumpai ir kuo paprasčiau aptarkime tris pagrindinius punktus, kodėl ji tokia ypatinga. 

Šilkinės antklodės - kaip jos gaminamos?

     Ar žinai, kad reikia 10 kg šilko kokonų, kad būtų pagaminta 1 kg antklodė? O šilke esanti medžiaga – sericinas - turi gydomąjį poveikį sudirgusiai ir alergiškai odai?